Gabinet stomatologiczny

KASA FISKALNA W GABINECIE

Od 1 maja 2019 roku obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Finansów dotyczące kas fiskalnych.

V MAZOWIECKIE SPOTKANIA STOMATOLOGICZNE

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie zaprasza na V Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca.

Szczegóły na stronie :

https://izba-lekarska.pl/monitor-lekarski/mazowieckie-spotkania-stomatologiczne-to-juz-v-edycja-wydarzenia/

NOWE WZORY RECEPT

Od 18 kwietnia 2019 r. miał obowiązywać nowy wzór recept, jednak termin ważności dotychczasowych druków został przedłużony o kolejne 12 miesięcy.

Naucz się wzbudzać zaufanie i budować relacje z pacjentem- efekt Cię ZASKOCZY

„Naucz się wzbudzać zaufanie i budować relacje z pacjentem- efekt Cię ZASKOCZY.

Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE KURS ZOSTAŁ ODWOŁANY, nowy termin szkolenia zosatnie podany w osobnym komunikacie.

LEASING SAMOCHODU

Od 1 stycznia 2019 r. zmieniły się zasady podatkowego rozliczenia leasingu samochodu osobowego w działalności gospodarczej. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez radcę prawnego.

OBOWIĄZEK AKTUALIZACJI DANYCH

W imieniu Komisji ds. Rejestru i Praw Wykonywania Zawodu Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi przypominam o obowiązku dostarczania dokumentacji potwierdzającej zmiany danych osobowych, kontaktowych, uzyskiwanych kwalifikacji oraz wykonywania zawodu lekarza/lekarza dentysty, zgodnie z art. 49 pkt 6 i 7 ustawy z 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich (DzU z 2011 r. nr 219, poz. 1708).

LECZENIE ENDODONTYCZNE - WIEDZA I MITY

Rozpowszechniane ostatnio w internecie i mediach społecznościowych wiadomości na temat rzekomej szkodliwości leczenia kanałowego i negatywnych konsekwencji wynikających z jego przeprowadzenia, samorząd lekarski traktuje z uwagą. Wprowadzając w błąd, mogą one mieć zły wpływ na zdrowie pacjentów oraz ich poczucie bezpieczeństwa. Zaniepokojeni tym zjawiskiem, przekazujemy poniższe informacje wraz ze wskazaniem materiałów źródłowych.

PRZEWODNIK RODO

W dniu 24 wrzesnia 2018 Ministerstwo Zdrowia, wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, wydało przewodnik zatytułowany „RODO w służbie zdrowia”.

Został on zaprezentowany na konferencji prasowej przez prof. Łukasza Szumowskiego i ma posłużyć pracownikom służby zdrowia w interpretacji przepisów i wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych w służbie zdrowia.

Zachęcamy do pobrania przewodnika w formacie pdf.