Gabinet stomatologiczny

ZWIĘKSZONE WYNAGRODZENIE LEKARZY REZYDENTÓW

Komisja Stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej przypomina Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej Nr 29/18/P-VIII z dnia 14 września 2018 r. w sprawie uprawnień lekarzy dentystów do zwiększonego wynagrodzenia

PRZEWODNIK RODO

W dniu 24 wrzesnia 2018 Ministerstwo Zdrowia, wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, wydało przewodnik zatytułowany „RODO w służbie zdrowia”.

Został on zaprezentowany na konferencji prasowej przez prof. Łukasza Szumowskiego i ma posłużyć pracownikom służby zdrowia w interpretacji przepisów i wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych w służbie zdrowia.

Zachęcamy do pobrania przewodnika w formacie pdf.

 

Amalgamat w świetle nowych przepisów z dnia 1 lipca 2018

Komisja Stomatologiczna NRL informuje

Udostępniamy klauzulę informacyjną dla pacjentów

Naczelna Izba Lekarska udostępnia wzór klauzuli informacyjnej dla pacjentów. Dokument można wydrukować i wywiesić w poczekalni praktyki lekarskiej.

RODO ... jak chronić dane osobowe.

14 czerwca 2018 r. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja skierował do lekarzy i lekarzy dentystów pismo informujące o zamieszczonych na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej materiałach, dotyczących ochrony danych osobowych w podmiocie leczniczym. Dokumenty przygotował Zespół roboczy działający przy Naczelnej Izbie Lekarskiej.

Przedstawiamy koleżankom i kolegom link do artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej.